You are currently viewing Παροουσίαση Σχεδίου Δράσεων 2019-2020

Παροουσίαση Σχεδίου Δράσεων 2019-2020

Την Πέμπτη 22 Οκτωβρίου 2020, στον προαύλιο χώρο του σχολείου μας και τηρώντας όλα τα προβλεπόμενα μέτρα προστασίας από τον covid-19, πραγματοποιήθηκε παρουσίαση του σχεδίου δράσης, την οποία παρακολούθησαν με ενδιαφέρον μαθητές και εκπαιδευτικοί.
Το σχέδιο δράσης με τίτλο: «Ανάπλαση Προαύλιων Χώρων του Σχολείου μας» υποβλήθηκε τη σχολική χρονιά 2019-2020 και αποτελεί έναν από τους άξονες του προγράμματος «Μια Νέα Αρχή στα ΕΠΑΛ – MNAE».

Μπορεί να είναι εικόνα 3 άτομα και άτομα που στέκονται
Οι Μαθητές με τη συνδρομή των εκπαιδευτικών τους υλοποίησαν τις ακόλουθες 4 υποδράσεις (projects):
1. Κατασκευαστικές Παρεμβάσεις στον Προαύλιο Χώρο του Σχολείου.
2. Κατασκευή Ψηφιακού Πίνακα Ανακοινώσεων.
3. Μετατροπή Παλαιών Πινάκων σε πίνακες ζωγραφικής.
4. Ανακύκλωση χαρτιού και υλικών συσκευασίας.
«Στο πλαίσιο υλοποίησης της Πράξης «Υποστήριξη και Διαχείριση των Σχεδίων Δράσης του έργου “Μια Νέα Αρχή στα ΕΠΑΛ”» μέσω του Επιχειρησιακού Προγράμματος «ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ, ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗ» με τη συγχρηματοδότηση της Ελλάδας και της Ευρωπαϊκής Ένωσης».

Τα πιο διμοφιλη